Aktualności

Dotacje i finansowanie

Domy pasywne i energooszczędne

Usługi instalacyjne

Pompy ciepła

Kolektory i baterie słoneczne

Fotowoltaika

Inne urządzenia

Realizacje

O nas

Kontakt

PROSUMENT

Serwis

Instalacje centralnego ogrzewania

Instalacje elektryczne

Powietrzne pompy ciepła

Hurtownia instalacyjna

Wodne pompy ciepła

PROMOCJE!
Realizacje - OZE
Realizacje - instalacje


Czym jest fotowoltaika?


Fotowoltaika pozwala na pozyskiwaniu energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. Jest to rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne. Instalacja fotowoltaiczna zamontowana na domu może pokryć znaczącą część, a w sprzyjających warunkach nawet całość, zapotrzebowania na energię elektryczną i ograniczyć do zera jej koszty. Fotowoltaika to gwarancja wysokich oszczędności w kosztach utrzymania obiektu.

Jak to działa?

Ogniwo fotowoltaiczne, składające się z dwóch warstw krzemowego półprzewodnika, pod wpływem promieniowanie słonecznego generuje tzw. efekt fotowoltaiczny. Jest to zjawisko, w którym powstaje siła elektromotoryczna, która wywołuje przepływ elektronów i generuje niewielki prąd. Wiele połączonych ze sobą ogniw tworzy panel fotowoltaiczny, produkujący prąd zmienny. Kolejnym elementem instalacji jest inwerter, przekształca prąd stały na zmienny i dostosowując go do parametrów w sieci eklektycznej. Licznik dwukierunkowy pozwala na pomiar energii pobieranej z sieci elektrycznej oraz oddawanej do niej w okresach nadprodukcji, którą później można umownie odebrać. Jeżeli panele PV wyprodukują za mało energii, reszta pobierana jest z sieci elektrycznej.

Zalety i opłacalność

Wysokie koszty funkcjonowania elektrowni tradycyjnych oraz generowane przez nie koszty środowiskowe wpływają na stopniowy wzrost kosztów energii elektrycznej w przyszłych latach. Natomiast już dziś koszt inwestycji w instalację PV może zwrócić się już po około 7-8 latach. Instalacje fotowoltaiczna nie tworzą emisji do środowiska i w czysty sposób pozwalają na pokrycie zapotrzebowania w energię elektryczną. Montaż instalacji na dachu budynku nie obniża estetyki i nie generują hałasu, jak ma to miejsce np. w przypadku elektrowni wiatrowych. Fotowoltaika nie wymaga zmian w instalacji elektrycznej budynku, a panele mogą pracować nieprzerwanie nawet przez ponad 25 lat.

Montaż

Panele fotowoltaiczne montuje się najczęściej na dachu budynków w orientacji południowej, choć spotyka się także instalacje wschód-zachód. Montaż możliwy jest praktycznie na każdym typie dachu oraz z każdym pokryciem. W przypadku niekorzystnego kształtu dachu lub zbyt małej powierzchni istnieje możliwość wykonania instalacji na gruncie.

Dotacje

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej wiąże się ze znacznymi kosztami inwestycyjnymi, która jednak może się bardzo szybko zwrócić w czasie użytkowania. Inwestorzy mogą liczyć na dotacje, między innymi z programu "PROSUMENT" Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Fundusz dofinansowuje nawet 40% kosztów instalacji wytwarzających energię ze źródeł odnawialnych dla osób fizycznych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych oraz jednostek i związków samorządu terytorialnego.


Globeco - Formularz kontaktowy:


Nazwa firmy: 
Imię i nazwisko: 
Telefon: 
e-mail: *
Treść listu: *
(*)Pola oznaczone czerwoną gwiazdką muszą być wypełnione.
Globeco - zakres działalności:Pompy ciepła
Kolektory słoneczne
Fotowoltaika
Pompy ciepła
Kolektory i baterie
słoneczne

Fotowoltaika
Domy energooszczędne
i pasywne

Usługi instalacyjne
Finansowanie
O naszej firmie
O naszej firmie
Realizacje
Kontakt
GLOBECO
ul. Kwartowa 22/37
31-419 Kraków
tel. 601 95 96 39