Kolektory i baterie słoneczne

Zadaniem kolektorów słonecznych jest przetworzenie promieni słonecznych w energię cieplną wykorzystywaną np. do podgrzewania wody użytkowej. Ich działanie opiera się na kilku etapach, z których pierwszym jest wychwycenie przez specjalną powierzchnię absorbującą ciepła słońca i przekazanie go do instalacji z wykorzystaniem płynu solarnego. 

Jego stały obieg zagwarantowany jest przez pompę, a za automatyczne działanie całego zestawu odpowiedzialny jest specjalny sterownik. Na końcu instalacji ciepło oddawane jest do zasobnika i znajdującej się w nim wody użytkowej, a następnie ochłodzony płyn powraca do kolektora.

 

Inne opcje wykorzystania

Podgrzewanie wody użytkowej to najpopularniejsze, najczęściej spotykane zastosowanie kolektorów słonecznych, choć nie jest ono jedyną możliwością, którą można wskazać w nowoczesnym budownictwie, gdyż jest ich znacznie więcej. Do innych opcji można zaliczyć chociażby wspomaganie instalacji centralnego ogrzewania całego budynku czy również jego chłodzenie w okresie letnim.

 

Zalety kolektorów słonecznych

Dzięki zastosowaniu tych nowoczesnych urządzeń możliwe jest uzyskanie sporych oszczędności finansowych w zakresie wykorzystywania ciepłej wody użytkowej w budynku. W ten sposób można pokryć nawet niemal ¾ rocznego zapotrzebowania. Montowane systemy nie wymagają ingerencji użytkownika, bez problemu pracują samodzielnie. Dzięki temu możemy również wpłynąć na ekologię, zyskując system, który będzie nie będzie miał niekorzystnego wpływu na środowisko naturalne.

 

Możliwości skorzystania z dofinansowania

Jeszcze większe oszczędności i opłacalność tej inwestycji mogą Państwo uzyskać korzystając z możliwości, które są przygotowane przez instytucje państwowe w ramach dotacji publicznych. To przede wszystkim opcje dofinansowania w ramach dwóch programów rządowych – Czyste Powietrze, a także Prosument, które pozwalają na uzyskanie nie tylko dofinansowań, ale również preferencyjnych pożyczek.

 

Połączenie najlepszych możliwości

Efektywność pochłaniania energii słonecznej zależna jest od materiałów wykorzystanych do konstrukcji absorbera. Dlatego też zaleca się wybór najnowocześniejszych, najbardziej wydajnych rozwiązań renomowanych marek. Globeco wykonuje instalacje solarne do podgrzania ciepłej wody użytkowej oraz wody w basenie, ale także wspomagania systemu centralnego ogrzewania. Stosujemy kolektory płaskie i próżniowe wraz z całym zestawami solarnymi wiodących na rynku producentów.

 

Proponowane rozwiązania

Naszym nadrzędnym przesłaniem jest optymalne wykorzystanie energii słońca, dlatego rozwiązania, które Państwu proponujemy są dostosowane do specyfiki węzła cieplnego użytkownika. Wykorzystujemy w tym celu urządzenia najlepszych firm oraz własne doświadczenie, projektując instalacje solarne, realizując ich montaż i serwis, a także inne usługi w ramach kompleksowych działań obejmujących kolektory słoneczne.

 

Obszar działania

Realizujemy montaż i usługi serwisowe w zakresie kolektorów słonecznych w dużej mierze na obszarze Krakowa, a także najbliższej okolicy stolicy Małopolski, choć posiadamy również drugi oddział, który funkcjonuje na terenie Wrocławia. W ten sposób możemy zapewnić nasze usługi głównie klientom mieszkającym na terenach południowej Polski.