Menu Zamknij

Powietrzne pompy ciepła

Prosta w instalacji, wyjątkowo wydajna (wytwarza nawet do 5 razy więcej energii, niż pobiera), a do tego ekologiczna i bezobsługowa. Jeśli dodamy, że można ją ustawić właściwie wszędzie, bez wykonywania jakichkolwiek prac ziemnych, będą mieć Państwo pełen obraz, jak wygląda nowoczesne ogrzewanie budynków z powietrzną pompą ciepła.

Zasada działania
Najprościej rzecz ujmując, urządzenie pompuje ciepło z zimniejszego ośrodka do tego o wyższej temperaturze. Na przykładzie: do maszyny wciągane jest powietrze o temperaturze 15 stopni, a opuszcza ją mając 10 stopni. Jest to odwrócenie naturalnego obiegu, dlatego wymusza się go za pomocą energii elektrycznej. Zimniejszy ośrodek to powietrze na zewnątrz, cieplejszy – wnętrze domu.

Co jednak, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż zero? Wbrew pozorom, w powietrzu wciąż znajduje się ciepło, które pompa może pobrać. Urządzenia działają nawet w temperaturze -25 stopni, co oznacza, że można z nich korzystać przez cały rok w umiarkowanym klimacie, jaki panuje w Polsce, jak i w terenie podgórskim i górskim.

Dziesiątki zalet
Powietrzna pompa ciepła ma te przewagę nad innymi rodzajami pomp, że można ją ustawić właściwie wszędzie. Zainstalujemy ją bez problemu w już istniejącym budynku, a także w mieszkaniu, w bloku czy w nowobudowanym domu z niewielką działką. Jednostka zewnętrzna, wyposażona w cichy wentylator, może być zamontowana zarówno na elewacji jak i na gruncie, do jej montażu nie trzeba wykonywać odwiertów ani innych prac ziemnych. Wystarczy ustawić ją na zewnątrz – również na dachu czy balkonie, zajmując równie mało miejsca wewnątrz budynku.

Powietrzna pompa ciepła tanio i bez problemu ogrzewa wodę użytkową. Można ją podłączyć do ogrzewania podłogowego, ale też do standardowych grzejników. Sprawdzi się zarówno jako główne źródło ogrzewania nowoczesnych energooszczędnych domów, jak i jako zmniejszający koszty dodatek do istniejącej instalacji. Wysoka efektywność przy wyjątkowo cichej pracy uzupełniają – ale nie wyczerpują! – listę zalet urządzenia.

Do energooszczędnych domów i budynków pasywnych
Montujemy produkty takich marek jak Panasonic Aquarea, Alpha Innotec, NIBE, Mitsubishi, Gorenje, Tweetop i Hewalex i innych. Wybór dostępnych produktów jest ogromny – mogą Państwo mieć pewność, że posiadamy idealne rozwiązanie dla Waszego obiektu!

Przykładowe pompy ciepła, jakie instalujemy u naszych Klientów:

NIBE™ F2120
Pompa powietrzna tej marki ma doskonały współczynnik SCOP, czyli całkowitego zużycia energii w porównaniu do energii wyprodukowanej przez cały sezon grzewczy. Urządzenie pozwala na ogrzanie wody do temperatury 63 stopni Celsjusza, gdy na zewnątrz panują 25-stopniowe mrozy! Dzięki inwerterowemu sterowaniu sprzęt na bieżąco dostosowuje moc pracy do panujących warunków, zawsze więc pracuje z optymalną wydajnością.

Produkt NIBE sprawdzi się też do ogrzewania także budynków o dużej powierzchni: wystarczy wykorzystać więcej, niż jedną jednostkę. Podłączyć można do 8 modeli o tej samej mocy. Jeśli nie są Państwo pewni, jakie rozwiązanie sprawdzi się w Waszym obiekcie, chętnie doradzimy i udzielimy wyjaśnień.

Panasonic Aquarea High Performance
Powietrzne pompy ciepła z tej serii to idealne rozwiązania dla budynków pasywnych. Zachęcamy do zdecydowania się na nie zwłaszcza w przypadku nowych instalacji. Niewielkie rozmiary ułatwiają montaż urządzenia, podobnie jak przemyślane rozmieszczenie rur. Producent udostępnia modele 1- i 3-fazowe o różnych mocach, więc dobór najbardziej wydajnego urządzenia dla danego obiektu nie stanowi żadnego problemu.

Sprzęt z serii High Performance można obsługiwać zdalnie za pomocą aplikacji. W zależności od modelu dostępne są różne dodatkowe udogodnienia, jak chociażby możliwość podłączenia do paneli słonecznych. Jeśli mają Państwo szczególne wymagania, znajdziemy takie rozwiązanie, które z łatwością im sprosta.

Tweetop EcoHeat Complex
Chętnie proponujemy Klientom rozwiązania od polskich producentów. Produkty z serii EcoHeat Complex zostały zaprojektowane z myślą o klimacie właściwym dla naszego kraju, z tego też powodu ogrzewanie domu przy temperaturze poniżej -25 stopni Celsjusza nie stanowi dla tych powietrznych pomp ciepła problemu. Sprzęt przyniesie także ulgę przy letnich upałach – ma funkcję chłodzenia!

Eleganckie wzornictwo sprawia, że urządzenie można bez żadnych obaw zamontować w każdym pomieszczeniu w domu, na przykład w łazience czy kuchni. Dodatkowa zaleta to dotykowy panel sterowania.