Menu Zamknij

Usługi instalacyjne

Nie boimy się nietypowych i indywidualnych rozwiązań technicznych. Nowe wyzwania to dla nas czysty zysk.

W celu zabezpieczenia cyklu inwestycyjnego wykonujemy instalacje grzewcze, elektryczne, kanalizacyjne, wodociągowe, solarne, wiatrowe i innego typu w ramach kompleksowych usług instalacyjnych. Dla nas każdy Klient jest równie ważny, dlatego też podejmujemy się realizacji zarówno małych inwestycji dla odbiorców indywidualnych, jak i bardzo dużych projektów na obiektach dowolnego typu, realizując zlecenia zarówno w kraju, jak i za granicą. Oferujemy Państwu pełną i profesjonalną obsługę w zakresie projektowania, montażu oraz nadzoru następujących instalacji:

Wykonujemy instalacje elektryczne w domach prywatnych, biurowcach oraz budynkach firm. Obsługujemy Klientów z Krakowa i całej południowej Polski. Pracujemy w nowo wybudowanych obiektach, jak i w obiektach remontowanych i modernizowanych. Stosujemy najnowsze rozwiązania w branży, pragnąc zapewnić jak najlepszą efektywność naszych systemów.Dla osób zainteresowanych zmianą układu kabli i gniazdek w obiekcie lub planujących całkowitą wymianę instalacji (np. z uwagi na wiek), oferujemy projektowanie oraz montaż instalacji elektrycznej. Uwzględniając wymagania naszych Klientów bierzemy również pod uwagę dostępne możliwości i planowany wystrój wnętrza. Chętnie wprowadzamy do naszych projektów rozwiązania, które można łączyć z systemami opartymi na odnawialnych źródłach energii.

 

Oferujemy wykonanie instalacji centralnego ogrzewania w budynkach nowych oraz remontowanych i modernizowanych. Tworzymy system grzewczy w oparciu o najaktualniejsze możliwe rozwiązania oraz mając na uwadze możliwości jakie w tym zakresie dają odnawialne źródła energii. Obsługujemy m.in. klientów z Krakowa, Wrocławia i całej południowej Polski. Proponujemy przy tym urządzenia sprawdzone w zakresie techniki grzewczej (bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu w branży, oraz stale monitorując rynek zawsze wybieramy aktualnie najlepsze dostępne urządzenia i rozwiązania). Centralne ogrzewanie przygotowujemy w oparciu o przewidywane bądź znane już zużycie energii. Do tego celu dostosowujemy konkretne rozwiązania grzewcze, które zapewniają odpowiadający użytkownikom komfort cieplny. Nasze rozwiązania proponujemy zarówno Klientom indywidualnym, jak i wspólnotom mieszkaniowym, przedsiębiorstwom oraz instytucjom.Wspieramy również w usprawnianiu już istniejących systemów c.o. Aby zmniejszyć zapotrzebowanie na ciepło (lub poprawić jego dystrybucję wewnątrz obiektu) istniejącego budynku pomagamy odpowiednio zaplanować oraz przeprowadzić jego termomodernizację. Modernizacja istniejącego systemu może przykładowo obejmować lepsze zaizolowanie części bądź całości instalacji (lub nawet samego budynku). Może polegać na odpowiednim wyregulowaniu układu centralnego ogrzewania. Regulacja może przykładowo obejmować dobranie odpowiednich nastaw przy grzejnikach, zwiększenie oporów przepływu w części instalacji z nadmiarem ciepła (aby woda dotarła do części układu w której tego ciepła brakuje). Efektywność pracy systemu można również podnieść czyszcząc układ lub odpowietrzając go. W ostateczności można zmienić źródło ciepła, przykładowo wymienić stary kocioł węglowy na pompę ciepła (można również zostawić stare źródło ciepła i połączyć go z nowym, aby w przypadku szczytowego zapotrzebowania na moc grzewczą działały równolegle). Instalacja centralnego ogrzewania oparta na pompie ciepła może być również wspierana przy pomocy paneli fotowoltaicznych, których montażem też się zajmujemy.

Woda w budynku musi być doprowadzona do każdego punktu czerpalnego i musi przy tym mieć odpowiednie ciśnienie. Nie stanowi to większego problemu w przypadku podłączenia instalacji bezpośrednio do wodociągów. Natomiast gdy woda pobierana jest ze studni, trzeba dobrać odpowiednią pompę (która zapewni niezbędną wysokość podnoszenia wody). Jako firma zapewniamy odpowiedni dobór i montaż pompy oraz armatury wodnej. Wykonujemy instalacje wodne w budynkach nowo powstałych, oraz modernizujemy już istniejące (częstym zleceniem jest podział istniejącej instalacji na strefy z osobnymi wodomierzami aby mieć możliwość indywidualnego rozliczania rachunków za wodę). Wykonując instalacje wodne mamy na uwadze odpowiedni dobór materiałów (niektóre tworzywa świetnie nadają się do instalacji wewnętrznej, natomiast z uwagi na działanie promieni słonecznych nie można ich używać na zewnątrz).

Zajmujemy się projektowaniem oraz wykonawstwem wszystkich typów instalacji kanalizacyjnych: sanitarnych, deszczowych i ogólnospławnych. Instalacje kanalizacji sanitarnej odprowadzają ścieki bytowo-gospodarcze do kanałów ściekowych. Instalacje deszczowe kierują wody opadowe do rzeki, gruntu lub do rowu melioracyjnego. Sieci ogólnospławne łącza odpływ z gospodarstw domowych wraz z deszczówką, odprowadzając całość do kanałów. Wykonujemy instalacje zarówno grawitacyjne, jak i ciśnieniowe. Przy okazji montowania sieci deszczowych zawsze zwracamy uwagę na to jaki na danej działce jest poziom wód gruntowych. Gdy jest zbyt wysoki (co skutkuje zbytnim zawilgoceniem fundamentów lub przedostawaniem się wody do piwnicy) montujemy drenaż . Składa się on z perforowanych rur umiejscowionych w gruncie otaczających budynek. Drenaż zbiera nadmiar wody, który następnie jest odprowadzany wraz z wodą opadową. Projekty kanalizacji wykonywane przez naszą firmę zawsze uwzględniają odpowiednie średnice rur oraz wymagane spadki. Dzięki temu ryzyko zatykania się instalacji kanalizacyjnej na etapie użytkowym jest zredukowane do minimum.

Odpowiednia wentylacja jest nieodzowna dla prawidłowego funkcjonowania gospodarstwa domowego. Gdy w mieszkaniu nie ma zapewnionej odpowiedniej wymiany powietrza, zwiększa się ilość dwutlenku węgla w powietrzu, co skutkuje fatalnym samopoczuciem domowników. Nie mówiąc już o tak newralgicznych miejscach jak łazienka, w których bez odpowiedniej wymiany powietrza zaczynają namnażać się bakterie i grzyby. Reasumując: wentylacja odpowiada za świeże i czyste powietrze w domu. Natomiast klimatyzacja służy płynnemu dostosowywaniu temperatury i wilgotności powietrza, tak aby spełniały one wymagania domowników. Tak więc w zależności od wymagań nawiewane powietrze może być chłodzone lub ogrzewane; nawilżane lub osuszane. Powietrze dostarczane do pomieszczeń może być również oczyszczane ze szkodliwych zanieczyszczeń, co w dzisiejszych czasach ze względu na smog (szczególnie w okresach zimowych – grzewczych) jest bardzo istotne.


Jako firma zajmujemy się wykonawstwem zarówno instalacji wentylacyjnych jak i klimatyzacyjnych. Zadania stawiane instalacji konsultujemy z naszymi Klientami na każdym etapie realizacji, od projektu, poprzez montaż, aż po serwis.