Menu Zamknij

O nas

eneria-odnawialna

Firma Globeco istnieje na rynku już ponad 20 lat. Uczestniczyliśmy w początkach kształtowania się rynku Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Doskonale pamiętamy pierwsze kroki i niepewność towarzyszącą naszym klientom. Wielogodzinne rozmowy wyjaśniające zasady działania pomp ciepła, powątpiewanie i obawy czy ten nowy, drogi system się sprawdzi w warunkach codziennej eksploatacji, a szczególnie w mroźne zimy. Wielu z pierwszych producentów pomp ciepła i dystrybutorów, z którymi współpracowaliśmy i wspólnie zdobywaliśmy doświadczenie już nie istnieje, jednak nam wciąż udaje się utrzymać na rynku, rozwijać i wprowadzać na rynek najnowsze rozwiązania w obszarze Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) i nowoczesnych technologii.

Dzisiaj nastało już prawie kolejne pokolenie oraz, dosłownie i w przenośni, nowa era. Pomp ciepła mamy na rynku kilkadziesiąt, a nasi klienci wiedzą o nich bardzo dużo, a nierzadko są wręcz ekspertami w tej dziedzinie, przez co praca dla nich jest prawdziwą przyjemnością. Zdecydowanie niższe ceny, Swiadomość ekologiczna i rosnąca dbałość o zanieczyszczone środowisko są motorem napędowym rozwoju rynku Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Nowoczesne systemy instalacyjne, energooszczędne systemy grzewcze, atrakcyjne finansowe formy wsparcia dla inwestycji proekologicznych (dotacje, pożyczki, tanie kredytowania), to wszystko sprawiło, że GLOBECO realizuje rocznie kilkadziesiąt projektów inwestycyjnych.

GLOBECO z siedzibą w Krakowie działa szczególnie na obszarze południowej Polski w oparciu o dwa odziały w Krakowie i Wrocławiu. Zajmujemy się instalacjami, dla których energia cieplna lub elektryczna pozyskiwana jest z odnawialnych źródeł energii. Wykonujemy kompleksowo (projektowanie, montaż, serwis) instalacje grzewcze, elektryczne zarówno w małych domach mieszkalnych, jak i dużych obiektach przemysłowych. Do tego celu stosujemy takie urządzenia jak pompy ciepła, kolektory i baterie słoneczne, siłownie wiatrowe, itp.

Zakres naszych usług obejmuje cały cykl inwestycyjny budowy energooszczędnego obiektu lub jego część, tzn. projekt budowlany, dobór i sprzedaż materiałów spełniających normy energooszczędności, wybudowanie obiektu, projektowanie instalacji grzewczych i elektrycznych OZE, sprzedaż i montaż urządzeń OZE oraz usługi serwisowe i doradcze proponowanych systemów. Oferujemy tylko sprawdzone materiały i urządzenia oraz najlepsze marki, a współpracujemy z firmami o ugruntowanej pozycji na rynku.

Świadczymy również usługi w zakresie projektowania i wykonawstwa instalacji elektrycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania oraz klimatyzacji z rekuperacją. Pomagamy w pozyskiwaniu źródeł finansowania inwestycji w instalację solarną. W oparciu o wieloletnie doświadczenie skutecznie uzyskamy dla Państwa zarówno wielomilionową dotację z Unii Europejskiej lub w ramach innych zewnętrznych mechanizmów finansowych, ale również dotacje lub preferencyjny kredyt z wykorzystaniem krajowych środków. Wiemy jak i co zrobić, żeby inwestowanie w odnawialne źródła energii to był CZYSTY ZYSK.