Menu Zamknij

Kolektory i baterie słoneczne

Zadaniem kolektorów słonecznych jest przetworzenie promieni słonecznych w energię cieplną wykorzystywaną np. do podgrzewania wody użytkowej. Ich działanie opiera się na kilku etapach, z których pierwszym jest wychwycenie przez specjalną powierzchnię absorbującą ciepła słońca i przekazanie go do instalacji z wykorzystaniem płynu solarnego.

Jego stały obieg zagwarantowany jest przez pompę, a za automatyczne działanie całego zestawu odpowiedzialny jest specjalny sterownik. Na końcu instalacji ciepło oddawane jest do zasobnika i znajdującej się w nim wody użytkowej, a następnie ochłodzony płyn powraca do kolektora.

Efektywność pochłaniania energii słonecznej zależna jest od materiałów wykorzystanych do konstrukcji absorbera. Dlatego też zaleca się wybór najnowocześniejszych, najbardziej wydajnych rozwiązań renomowanych marek. Globeco wykonuje instalacje solarne do podgrzania ciepłej wody użytkowej, wspomagania centralnego ogrzewania i ogrzewania wody basenowej. Stosujemy kolektory płaskie i próżniowe wraz z całym zestawami solarnymi wiodących na rynku producentów.

Naszym nadrzędnym przesłaniem jest optymalne wykorzystanie energii słońca, dlatego rozwiązania, które Państwu proponujemy są dostosowane do specyfiki węzła cieplnego użytkownika.