Menu Zamknij

Rury i kształtki – stal zaciskowa

Połączenie zaciskowe jest szczelne, bezpieczne i natychmiast gotowe do użytku. W porównaniu z systemami spawanymi, skręcanymi i lutowanymi zapewnia ogromną oszczędność czasu podczas montażu i jest wygodne dla instalatora. System zaciskowy nadaje się do łączenia rur i kształtek w instalacjach grzewczych oraz instalacjach ciepłej i zimnej wody użytkowej. Połączenie zaciskowe może być również używane w instalacjach z gazami technicznymi: ze sprężonym powietrzem, z acetylenem, argonem, azotem, dwutlenkiem węgla, metanem czy helem. Można je stosować także do instalacji olejowych lub biogazu.
Złączki i rury w systemie NiroSan wykonane są ze stali nierdzewnej. Mają wysoką zawartość molibdenu oraz obniżoną zawartość węgla, są przez to bardziej odporne na korozję. Dzięki temu, że nie reagują z przepływającym przez nie czynnikiem nadają się do stosowania w różnego typu instalacjach przemysłowych lub w instalacjach wody pitnej. Doskonale sprawdzają się do wykonywania również m.in. instalacji gazowych.
Złączki i rury w systemie SANHA-Therm wykonane są z ocynkowanej stali węglowej. Stworzone zostały z myślą o centralnym ogrzewaniu (i innych systemach grzewczych). Znajdą również zastosowanie w instalacjach ze sprężonym powietrzem, w instalacjach solarnych oraz w niektórych systemach gaśniczych. Złączki SANHA-Therm z czerwonym oringiem mogą transportować medium w temperaturze sięgającej nawet 200oC.