Menu Zamknij

Nowoczesne systemy grzewcze

pic 141

POMPY CIEPŁA

Jako firma zajmujemy się zarówno sprzedażą, jak i instalacją pomp ciepła. Są to urządzenia wykorzystujące ciepło odpadowe (z dolnego źródła), które poprzez układ sprężarkowy (w niewielkim stopniu zasilany energią elektryczną) dostarcza nam energii cieplnej do instalacji c.o oraz c.w.u. w domu. Urządzenia te są wyjątkowo wydajne – wytwarzają nawet do 5 razy więcej energii niż pobierają. Ciepło dla dolnego źródła możemy pozyskiwać na wiele sposobów np. z gruntu, powietrza czy też wody. Koszt eksploatacji pompy ciepła jest znacznie niższy od kosztów urządzeń wykorzystujących tradycyjne źródła ciepła. Z pewnością nie bez znaczenia jest, że pompa ciepła wytwarza ciepła w sposób najbardziej przyjazny dla środowiska. Jeśli dodamy, że można ją ustawić właściwie wszędzie (nawet w zabudowie kuchennej obok lodówki), będą mieć Państwo pełen obraz, jak wygląda nowoczesne ogrzewanie budynków przy pomocy pompy ciepła.

Zasada działania

Najprościej rzecz ujmując, urządzenie pompuje ciepło z zimniejszego ośrodka do tego o wyższej temperaturze. Na przykładzie: do maszyny wciągane jest powietrze o temperaturze 15 stopni, a opuszcza ją mając 10 stopni. Jest to odwrócenie naturalnego obiegu, dlatego wymusza się go za pomocą energii elektrycznej (sprężarki). Zimniejszy ośrodek to powietrze na zewnątrz, cieplejszy – wnętrze domu.
Co jednak, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż zero? Wbrew pozorom, w powietrzu (gruncie lub wodzie) wciąż znajduje się ciepło, które pompa może pobrać. Urządzenia działają nawet w temperaturze -25 stopni, co oznacza, że można z nich korzystać przez cały rok (nawet w klimatach panujących w terenach podgórskich i górskich).

Dziesiątki zalet

Pompę ciepła w domu można ustawić właściwie wszędzie, nie trzeba mieć do tego specjalnie przystosowanej kotłowni z odpowiednią wentylacją. Zainstalujemy ją bez problemu w już istniejącym budynku, a także w mieszkaniu, w bloku czy w nowobudowanym domu z niewielką działką. W przypadku pompy powietrznej jednostka zewnętrzna (wyposażona w cichy wentylator), może być zamontowana zarówno na elewacji jak i na gruncie, do jej montażu nie trzeba wykonywać odwiertów ani innych prac ziemnych. Wystarczy ustawić ją na zewnątrz – można ją zamontować również na dachu czy balkonie.

Pompa ciepła ogrzewa zarówno cieplą wodę użytkową jaki wodę w instalacji centralnego ogrzewania. Można ją podłączyć do ogrzewania podłogowego, jaki do standardowych grzejników. Sprawdzi się zarówno jako główne źródło ogrzewania nowoczesnych energooszczędnych domów, jak i jako zmniejszający koszty dodatek do istniejącej instalacji. Wysoka efektywność przy wyjątkowo cichej pracy uzupełniają – ale nie wyczerpują! – listę zalet urządzenia.

Do energooszczędnych domów i budynków pasywnych
Montujemy produkty takich marek jak Panasonic Aquarea, Alpha Innotec, NIBE, Mitsubishi, Gorenje, Tweetop i Hewalex i innych. Wybór dostępnych produktów jest ogromny – mogą Państwo mieć pewność, że posiadamy idealne rozwiązanie dla Waszego obiektu!