Aktualności

Dotacje i finansowanie

Domy pasywne i energooszczędne

Usługi instalacyjne

Pompy ciepła

Kolektory i baterie słoneczne

Fotowoltaika

Inne urządzenia

Realizacje

O nas

Kontakt

PROSUMENT

Serwis

Instalacje centralnego ogrzewania

Instalacje elektryczne

Powietrzne pompy ciepła

Hurtownia instalacyjna

Wodne pompy ciepła

PROMOCJE!
Realizacje - OZE
Realizacje - instalacje


Pompy ciepła


Pompy ciepła:

Projektujemy i budujemy instalacje na terenie Krakowa i innych miast województwa małopolskiego, obejmujące każdy sposób pozyskiwania energii, wykorzystując wodne, powietrzne i gruntowe pompy ciepła.

W naszej ofercie mamy urządzenia czerpiące energię z powietrza, wody, gruntu, a także wykorzystujące energię odpadową pochodzącą z różnych procesów technologicznych. Świadczymy również usługi w zakresie robót ziemnych i wiertniczych, dlatego możemy zaprojektować i wybudować dowolny typ dolnego źródła, a w szczególności kolektorów gruntowych płaskich i pionowych.


Na potrzeby każdego obiektu dobieramy indywidualnie i budujemy najbardziej optymalny rodzaj dolnego źródła. Nie unikamy nietypowych rozwiązań jeśli pomagają one uzyskać bardziej korzystne parametry energii odnawialnej.

Co to jest pompa ciepła

Energia znajdująca się w gruncie, powietrzu, czy też w wodzie, może zostać przekształcona na ogrzewanie w obiekcie mieszkalnym. Niezbędna jest do tego instalacja pompy ciepła Alpha Innotec lub Nateo, która zapewni wydajne pozyskiwanie energii.

Są to maszyny, które wykorzystują energię słoneczną skumulowaną w gruncie, wodzie lub w powietrzu i przekazują ją do instalacji centralnego ogrzewania znajdujących się w domu. Podstawowa budowa pompy ciepła obejmuje sprężarkę, parownik, skraplacz oraz termostatyczny zawór rozprężny. Zazwyczaj posiada ono również między innymi czujnik temperatury, a także grzałkę.

Zasada działania

Zasada działania tego urządzenia jest bardzo prosta. Energia zostaje pozyskana poprzez specjalne przewody, w których płynie ciecz (roztwór glikolu) o niskiej temperaturze. Następnie zostaje ona przekazana do parownika, w którym ciecz zostaje przekształcona w gaz w procesie parowania. W tej postaci energia dostaje się do sprężarki, gdzie para zyskuje na wyższej temperaturze.

Tak powstały czynnik chłodniczy o podwyższonej temperaturze oddaje pozyskane ciepło w skraplaczu i w tej postaci zostaje ono przekazane do instalacji centralnego ogrzewania. Jeżeli wymagana jest jeszcze wyższa temperatura, ciecz trafia do zaworu rozprężnego, który ochładza płyn i przekazuje go jeszcze raz do parownika.


Oferowane typy pomp ciepła:

pompa ciepła woda-woda:
pompa ciepła - glikol-woda:
kolektor gruntowy poziomy kolektor gruntowy pionowy

Globeco - Formularz kontaktowy:


Nazwa firmy: 
Imię i nazwisko: 
Telefon: 
e-mail: *
Treść listu: *
(*)Pola oznaczone czerwoną gwiazdką muszą być wypełnione.
Globeco - zakres działalności:Pompy ciepła
Kolektory słoneczne
Fotowoltaika
Pompy ciepła
Kolektory i baterie
słoneczne

Fotowoltaika
Domy energooszczędne
i pasywne

Usługi instalacyjne
Finansowanie
O naszej firmie
O naszej firmie
Realizacje
Kontakt
GLOBECO
ul. Kwartowa 22/37
31-419 Kraków
tel. 601 95 96 39